WordPress Veritabanı Bağlantı Hatası

WordPress siteniz MYSQL veri tabanı hatası veriyorsa birazdan belirteceğimiz sebeplerden dolayı olabilir.Wordpress veritabanı hatası ciddi bir sorundur eğer veri tabanınız da herhangi veri kaybı varsa tüm içerikleriniz kaybolmuş olabilir.Bundan dolayı öncelikle mutlaka sık sık yedek alınız.

wordpress-hata2
[highlight color=”eg. yellow, black”]Hosting Hizmetin de Genel MYSQL Server Problemi[/highlight]
Hosting hizmetiniz de herhangi sql hatası var mı diye hosting firmanızdan bilgi alabilir veya cpanel üzerinden phpmyadmin girmeyi deneyebilirsiniz.Eğer phpmyadmin açılmaz hata veriyorsa sunucunzu da Genel bir mysql hatası olabilir
[highlight color=”eg. yellow, black”]WordPress Veritabanı Dosyaları Hasar Alması[/highlight]
Hosting aldığınız firmada herhangi kesinti veya aşırı istek sonucu anlık mysql web server çökmesi durumunda basit bir şekilde wordpress tablolarınız hasar almış olabilir çözümü basit! phpmyadmi üzerinden tüm tabloları seçip tüm mysql tablolarını onarmayı seçerek onarma işlemini yapabilirsiniz.

[highlight color=”eg. yellow, black”]WordPress Config dosyası silinmesi veya hasar alması[/highlight]

Herhangi bir sebep den dolayı WordPress config dosyanız hasar almış olabilir Filezilla üzerinden FTP bağlandıktan sonra wp-config.php dosyasını açarak bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz.

 

Yazar: ozkula

2011 dan bu yana edindiğimiz tüm bilgileri ozkula blog üzerinde ücretsiz yayınlıyoruz.310 dan fazla özgün makale ile en güncel hosting bloglar arasında ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.