Webmin Kurulumu

Merhabalar.Ücretsiz Linux Sunucu kontrol paneli alternefi olan Webmin kurulumunu sizlere anlatacağım.Webmin amacı Linux sunucunuz da barınan siteleri kontrol etme amaçlıdır.Yani Webmin cpanel tarzı bir panel dir.Webmin sayesinde mysql , subdomain vs oluşturabilir sitenizi yönetebilirsiniz.Webmin tamamen ücretsiz bir yazılımdır.

 

Webmin Kurulumuna başlamak için ilk olarak putty ile ssh bağlanıyoruz.

mkdir /root/ozkula

cd /root/ozkula

wget http://prdownloads.sourceforge.net/webadmin/webmin-1.550.tar.gz

tar zxpf webmin-1.550.tar.gz

cd webmin-1.550

chmod 777 setup.sh

./setup.sh

Şimdi size bir kaç soru soracak hepsine ENTER ile geçin fakat 1 yerde 2 kere şifre soracak aynı şifreyi 2 kere girin ardından zaten kurulum bir kaç ENTER den sonra bitecektir.

Giriş için ise : https://İPADRESİNİZ:10000 diye panellinize bağlanabilirsiniz.

Yazar: ozkula

2011 dan bu yana edindiğimiz tüm bilgileri ozkula blog üzerinde ücretsiz yayınlıyoruz.310 dan fazla özgün makale ile en güncel hosting bloglar arasında ...

3 thoughts on “Webmin Kurulumu

  recep

  (Nisan 13, 2013 - 1:26 pm)

  Kolay gelsin Arkadaşlar. Ben linux işletim sistemiyle çift internet hattını birleştirmeyi duydum.bir tane linux pc kurdum.Bu pc lere 3 tane ethernet kartı taktım. 1.internet modeminden bir kablo linux pc ethernetine 2.internet modeminden bir kablo linux pc ethernetine 3.linux pc ethernetinden de swichlere 1 kablo çekeceğim. bu şekilde bağlantı birleşiyormuş.bu ethernetler otomatik ip alırmı ? ip numaralrını el ilemi vermem gerekli ? el ile ip numarası verilecekse ben ip numarası atamasını linux ta bilmiyorum.yardımcı olacak birileri varmı aceba ? internet cafe işletiyorum,toplamda 50 pc var bu dediğim işi yaptıran kafeci arkadaslar varmış,bende yardım alarak yapabilirmiyim onun çabasındayım.

  Marcus

  (Mayıs 8, 2015 - 9:02 am)

  out for new ones . In this post I am sharing splmie tutorial abouta0 adwords coupon use.Must Read:5 Best Free VPS Server Control PanelsOne Look At Micromax A110 Superfone Canvas 2Follow these steps to put adwords coupon:Login to your

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir