Web Sitelere Gelen Spam Trafik Engelleme!

Son günlerde sitelere gelen spam hit yoğunlaşmış durumda.Kesinlikle gelen spam trafikleri hafife almayın Google sıralamanızda ciddi negatif etkiler yaratacaktır.Spam trafiği engellemek oldukça kolay bu işlemi FTP den htaccess üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Spam Trafik Nasıl Tespit edilir ?

spamtrafikSpam Trafiği Google Analytics üzerinden tespit edebilirsiniz.Google Analytics Üzerinden sitenize yönlenen trafiğe girip yabancı url kontrol etmelisiniz.Örnek resimdeki lifehacĸer.com sitesindeki gibi trafik varsa bu spam trafik oluyor zaman kaybetmeden engellemenizi önermekteyiz.

Spam trafik yapan bir kaç adres “lifehacĸer.com,Begalka.xyz,bezlimitko.xyz” Bu siteleri engellemenizi önermekteyiz direk spam trafik yönlendiren sitelerden.

Spam Trafik Nasıl Engellenir ?

Spam Trafiği engellemek için ftp bağlanıp .htaccess dosyasını açalım aşağıdaki kodu en altına ekleyelim.

## SİTE BANLAMA

RewriteCond %{HTTP_REFERER} bezlimitko.xyz [NC,OR]

RewriteCond %{HTTP_REFERER} bezlimitko.xyz

RewriteRule .* – [F]

Yukarıdaki komut ile Spam trafiği oluşturan siteleri banlayabilirsiniz.Engellediğiniz sitelerden artık spam trafik gelmesi mümkün olmayacaktır.

 

Yazar: ozkula

2011 dan bu yana edindiğimiz tüm bilgileri ozkula blog üzerinde ücretsiz yayınlıyoruz.310 dan fazla özgün makale ile en güncel hosting bloglar arasında ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir