Web Siteler için Cache eklentileri Gerekli mi ?

WordPress veya diğer scriptler için yazılmış olan bir çok cache eklentileri mevcut bunların öneminden ve nasıl kullanılması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Cache eklentilerinin çalışma şekli siteye girdiğinizde gerekli bilgileri kayıt ederek farklı bir sayfaya veya yakın zamanda siteye tekrar girdiğinizde önceden kayıt ettiği bilgileri otomatik yükleyerek sitenin açılış hızını yükseltmekle birlikte sitenizin cpu tüketimini de ciddi anlamda düşürmektedir.

Bundan dolayı cache kullanılan bir sitede herhangi değişiklik yaptığınız da hemen sitenize yansımaya bilir böyle bir durumda sitenizde cache verileri nerede tutuluyorsa oradan silebilir veya kendi tarayıcınızın çerezlerini temizleyerek tekrar bağlandığınız da web siteniz en güncel hali ile tekrar yüklenir.

Cache eklentisini hem hosting hizmetinizin yükünü azaltması için hemde ziyaretçilerinizin sitenizde daha hızlı dolaşabilmesi için tavsiye ederiz.

 

Yazar: ozkula

2011 dan bu yana edindiğimiz tüm bilgileri ozkula blog üzerinde ücretsiz yayınlıyoruz.310 dan fazla özgün makale ile en güncel hosting bloglar arasında ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.