VPS Hosting

VPS neden alınmalı  , VPS Faydaları , VPS ile yapabilecekleriniz ,VPS ile VDS arasındaki farklar neler .Bu makalemizde vps ile ilgili bir çok bilgi edinebilir size en uygun vps i öğrenebilirsiniz

VPS Nedir ? 

 VPS bir bütün sunucuyu birden fazla ufak parçalara ayırarak ufak sanal sunucular oluşturmaktır.Bu sanal sunucularda sizin tamamen %100 erişiminiz olur aynı sunucu gibi.

VPS ile VDS Arasındaki farklar nelerdir ?

VPS veya VDS olduğunu kullanılan sanallaştırma sistemi belirler.Openvz , proxmox, virtuozzo  VPS olarak böler.

Xen , Vmware ise VDS olarak böler.

VPS mi VDS mi performanslı ? 

Bu hizmet aldığınız firmaya göre tamamen değişir bazı vps ler vardır vds den performanslı.Bu yüzden hizmet alırken mümkün oldukça denenmiş ve hakkında yeterli olumlu yorum olan firmaları tercih ediniz.

Linux VPS nedir ? Neler kurulur ? 

Linux vps ( centos , ubuntu , fedora , debian , suse ) den oluşur.Linux tabanlı oyun sunucuları , php tabanlı site barındırma ve linux üzerinde gerçekleştirile bilen işlemi uygulayabilirsiniz

Windows VPS nedir ? Neler Kurulur ?

Windows VPS ( Windows 2003 , Windows 2008 Windows x ) tüm window sürümlerini kapsar.Windows tabanlı oyun sunucuları , asp tabanlı site ve windows üzerinden yüksek hat kapasitesi ile gerçekleştirmek istediğiniz işlemler.Windows VPS lerde uzak masaüstü sayesinde normal bilgisayar gibi bağlanabilir bir çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ucuz vps

Ucuz Linux vps , Ucuz windows vps den mümkün oldukça sakınmaya çalışın.Mantıklı düşününce 250 TL kaliteli bir sunucudan 15 TL den  17 Tane vps satmanız gerekiyor ki anca parası çıksın 250 TL sunucuya 17 VPS kurmak yaşanacak kesintilerin ve performans sorunlarının habercisidir.

Kaliteli VPS

Kaliteli vps almak istiyorsanız firmayı mutlaka sorgulamalısınız.Müşteri yorumları , Sunucu özellikleri , Disk özellikleri , sunucuda açılan vps sayısı bunlara dikkat ederek hizmet alırsanız her zaman sizin faydanıza olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazar: ozkula

2011 dan bu yana edindiğimiz tüm bilgileri ozkula blog üzerinde ücretsiz yayınlıyoruz.310 dan fazla özgün makale ile en güncel hosting bloglar arasında ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir