Sitenizi Hızlandırın ( WordPress )

WordPress sitelerinizi hızlandırma ve cpu sorununu giderme için bir kaç eklenti ve tavsiyede bulunacağız.Sunucu üzerinde neler yapabileceğiniz wordpress üzerinde yapabileceğiniz işlemler.

Hızlı bir iste için nasıl bir sunucu yapılandırması olması gerek ?

  1. php 3.5.x sürümleri tercih edilmesi php 2.1.7 göre ciddi performans farkları mevcut
  2. Xcache , suPHP kurulu olması
  3. Apache yerine Litespeed veya Nginx gibi web server tercih edilmeli.Apache göre ciddi performans farkları mevcut

Gibi ayrıntılara sunucuda dikkat etmeniz gerekmektedir.

WordPress Site hızlandırma yöntemleri

Scripts Gzip Eklentisi ( WordPress Sıkıştırma )

Scripts Gzip eklentisi css ve js dosyalarınızı sıkıştırmaya yarar.CSS ve js dosyaların sıkışması sitenizin hızlı açılmasını ve cpu kullanımında ciddi düşüşler sağlamasına fayda sağlar.

Scripts Gzip eklentisini kurulumu hakkında bu sayfandan bilgi alabilirsiniz.Scripts Gzip eklentisinide bu sayfadan indirebilirsiniz.

 

 Wp-Optimize Eklentisi ( WordPress Optimize )

Wp-optimize eklentisi phpmyadmin olamadan veritabanı optimize etmenizi sağlar.Tabloların optimize ettiğiniz taktirde sitenizin açılış hızı daha kısalacak ve daha iyi verim alabilirsiniz

Wp-Optimize Eklentisini bu sayfadan indirebilir.Wp-optimize eklentisini bu sayfadan kurulumu bakkında bilgi alabilrisiniz.

 

WP Super Cache Eklentisi ( WordPress Önbellek )

WP Super Cache eklentisi siteye ilk erişimde verileri kaydeder tekrar giriş yaptığınızda tekrar verileri indirmek yerine kaydettiği önbellekten okuyarak sitenin hem açılış hızını olumlu yönde etkiler hemde cpu kullanımını ciddi anlamda düşürür.

WP Super Cache  eklentisini bu sayfadan indirebilir.Kurulumunu da bu sayfadan görebilirsiniz.

 

Yukarıdaki eklentiler güncel en çok kullanılan eklentilerden.Yukarıdaki eklentilerden sonra WordPress sitenizde hızlanma ve cpu kullanımında ciddi düşüşler yaşanacaktır.

 

 

 

Yazar: ozkula

2011 dan bu yana edindiğimiz tüm bilgileri ozkula blog üzerinde ücretsiz yayınlıyoruz.310 dan fazla özgün makale ile en güncel hosting bloglar arasında ...

4 thoughts on “Sitenizi Hızlandırın ( WordPress )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.