Şifrelenmeye Karşı Çözümler

Kurumsal firmaların veya internet üzerinden şirketini yönetenlerin  en büyük korkusudur dosyaların şifrelenerek Ticari faliyetlerinin durdurulması oysaki alınacak basit önlemler ile şifrelenmeye karşı çözüm üretmek mümkün.

Kullandığınız muhasebe veya web sisteminizin kesinlikle  herkese açık olmamalıdır.Kullandığınız windows sunucu herkese açık ise özellikle windows güncel tutmadığınız durumlarda şifrelenmeye karşı ciddi zafiyet oluşacaktır.

Windows veya sisteminiz dışarıya açılması gerektiği durumlarda sadece ihtiyaç olan portların erişimini açarak güvenlik seviyesini yükseltebilirsiniz.

Muhasebe sunucunuzun sadece web erişiminin açık olması gerekiyorsa uzak masaüstü portunun dışarıya açık olmasının güvenlik için ciddi risklere sebep olacaktır.

Eğer Windows sunucunuzun dışarıya açık olmasına gerek yoksa kendi içiniz de ufak bir ağ kurup  Firewall üzerinden muhasebe veya web sisteminize sadece sizin izin verdiğiniz iplerin erişmesini sağlarsanız şifreleme ihtimalinden büyük oranda kurtulmuş olursunuz.

 

Önlemlerinizi aldıktan sonra ikinci yapmanız gereken işlem yedeklemedir.Mutlaka belli periyotlarla sisteminizi tamamen yedeklemelisiniz.Yedekleme sizi hem butür şifrelemelere karşı hemde donanımsal yaşanabilecek sorunlara karşı koruyacaktır.

Sağladığımız sunucu hizmetlerimiz de talep doğrultusun da sunucunuzu  Günlük / aylık periyotlarla yedekleyerek yaşadığınız herhangi aksaklık da minimum veri kaybı yaşayarak hizmetinizin aksamamasını sağlıyoruz.

Şirketinize veya Web sitenize uygun Yüksek güvenlikli çözümlerimiz için Sitemizi inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 

Yazar: ozkula

2011 dan bu yana edindiğimiz tüm bilgileri ozkula blog üzerinde ücretsiz yayınlıyoruz.310 dan fazla özgün makale ile en güncel hosting bloglar arasında ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.