PayU Saat Farkından dolayı çalışmamasının çözümü

Yaygın olarak kullanılan payu ödeme sisteminin çalışması için sunucu saatinizin ileri olamaması 10 dakikadan fazla da geri olmaması gerekiyor.Eğer siteniz 10 dakikadan fazla geri ise payu ile ödeme yaparken [REQUEST_EXPIRED – Your request has expired – it is older than 10 minutes (saat)!] hatasın verecektir.

Payu ödeme sisteminin sorunsuz çalışması için sunucu saatinin düzeltilmesi gerekmektedir.Eğer Hosting veya Reseller kullanıyorsanız Hosting Firmanız ile irtibat kurmalısınız hosting sunucusunun saatini sizin düzeltmeniz teknik olarak mümkün olmayacaktır.

Eğer Kiralık Sunucu veya Sanal sunucu kullanıyorsanız sunucu saatini siz düzeltebilirsiniz.Sunucu saatiniz 1 dakika bile ileri olmamalı bundan dolayı ayarlarken 1 dakika geri ayarlamanızı tavsiye edebilirim 10 dakikayı geçmedikçe payu ödeme sistemin de herhangi problem yaratmayacaktır.

cPanel Kurulu sunucular da saat ayarlama

WHM Bağlanıyoruz.
Server Time giriyoruz
Europe/Istanbul  seçip change TimeZone basıyoruz

Sunucunuz da cpanel den farklı bir kontrol paneli varsa o zaman saati şu şekilde ayarlayabiliriz

SSH bağlanıyoruz
date 123119302012
Sırası şu şekilde : AY(12)GÜN(31)Saat(93)Dakika(02)Yıl(2012)

Bu işlemler den sonra tekrar ödeme yapmayı deneyebilirsiniz.Halen payu ile ödeme yaparken aynı hatayı alıyorsanız Hosting Firmanız ile iletişim sağlayabilirsiniz.

 

Yazar: ozkula

2011 dan bu yana edindiğimiz tüm bilgileri ozkula blog üzerinde ücretsiz yayınlıyoruz.310 dan fazla özgün makale ile en güncel hosting bloglar arasında ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir