İP Adresi Blacklist’ten Çıkarma

Web site barındıranların genel sorunu ip adresi blacklist düşüp mail hiç gitmemesi veya atlan maillerin hotmail ve gmail gibi servislerde direk spam kutusuna düşmesi.Bu makalemizde blacklist tespiti ve blacklist girmiş ip adresini blacklist den çıkarma işlemini anlatacağız.

Öncelikle Mail servisinizin ip adresinin blacklist de olup olmadığını tespit etmeniz gerekmekte.Blacklist sorgulama için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Örnek Sorgu

blacklist-sorgulama-1Örnek sorguladığımız ip BARRACUDA dan blacklist e girmiş.Blacklist çıkarmak için BARRACUDA resmi sitesini bulmamız gerekmekte bunun için google BARRACUDA Blacklist aratarak ilk siteye girebilirsiniz.

Ardından sitedeki formu doldurarak blacklist den çıkarılma talebinde bulunabilirsiniz.

blacklist2

Blacklist den çıkarma başvurusu bulunmadan önce mutlaka spam sorununu çözdüğünüze emin olunuz.Başvuru yaptıktan sonra blacklist  tekrar girmesi durumda tekrar başvurursanız blacklist kaldırma için  bu sefer blacklist tekrar kaldırmayabilirler.

Blacklist çıkartılma talebinden bulunduktan sonra ortalama 1 gün ile 3 gün arasında blacklist kalkmaktadır.

 

Yazar: ozkula

2011 dan bu yana edindiğimiz tüm bilgileri ozkula blog üzerinde ücretsiz yayınlıyoruz.310 dan fazla özgün makale ile en güncel hosting bloglar arasında ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.