Cloudflare Nedir? Cloudflare ile Saldırı Engelleme

Müşterilerimize de sık sık tavsiye ettiğimiz cloudflare den bahsedeceğiz bu makalemizde.Cloudflare Ücretli ve Ücretsiz kullanım ile 2 tür kullanım hakkı vermektedir.Bireysel yüksek hitli olmayan kullanıcılar için genelde Ücretsiz Cloudflare kullanımı yeterli olmaktadır.

Cloudflare bir dns servisi olarak düşünüp sunucunuzun ip adresini gizleyip aynı zamanda bağlanan ziyaretçileri önce cloudflare karşılayıp ddos veya botnet gibi saldırıları engelleyip size sadece organik doğal trafiği yönlendirmeyi hedefleyen bir servistir.

Cloudflare kullanarak saldırıların bir çoğunu bertaraf edip sitenizin saldırılardan dolayı kesintiye uğramasını engelleyebilirsiniz.

cloudflare

CloudFlare Nasıl Kullanılır ?

Cloudflare ücretsiz servisini kullanmak için www.cloudflare.com üye olup sitenizi eklediğinizde site 2 adet dns verecektir alan adı yönetim panelinden bu dnsleri yönlendirdikten sonra 1-2 saat içersin de ziyaretçileriniz cloudflare üzerinden gelmeye başlayacaktır.

CloudFlare Hakkında Bilmeniz Gerekenler

[checklist]

 • cloudflare kullanırken siteadresiniz.com:2082 gibi cpanele giremezsiniz ip adresi üzerinden girmelisiniz yani 192.168.2.10:2082 gibi
 • Cloudflare Kullandığınız için sunucu üzerinden a dns yönlendirmeniz yeterli olmayabilir cloudflare dns yönetim panelinden DNS ekleme veya çıkarma gibi işlemleri yapabilirsiniz.
 • Cloudflare Yönetim panelinden güvenlik seviyesini yükseltebilirsiniz.

[/checklist]

 

Yazar: ozkula

2011 dan bu yana edindiğimiz tüm bilgileri ozkula blog üzerinde ücretsiz yayınlıyoruz.310 dan fazla özgün makale ile en güncel hosting bloglar arasında ...

2 thoughts on “Cloudflare Nedir? Cloudflare ile Saldırı Engelleme

  Erkan

  (Mart 31, 2017 - 2:09 am)

  Merhabalar,
  CloudFlare aylık trafik ve Ram hakkında hicbir yerde bilgi bulamadım aylık trafik ne kadar, ram ne kadar kaç gb alan veriyor ?

   Emirhan CANDAN

   (Mart 31, 2017 - 5:20 pm)

   Merhaba
   Cloudflare hosting servisi değil bir nevi sadece saldırı engelleme servisi
   sunucunuzun ip adresini gizliyor sitenize saldırı yapıldığında cloudflare bu saldırıyı kesip sitenizin erişiminde sorun olmasını engelliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.