Adwords Kupon Kodu dolandırıcılığına dikkat

Google üzerinden Adwords reklamı veriyorsanız bir gün telefonunuz çalıp “250 TL Kupon kodu kazandınız diyen” bir dolandırıcı sizi her an arayabilir.Telefonla sizi arayan kişi size 250 TL değerinde Adwords kuponu kazandığınızı bunu kullanabilmeniz için bir kaç işlem talep ediyor ,Unutmayın Adwords kuponu kullanmak için hiç bir şey yapmanıza gerek yok inanmayın!

Telefonla sizi arayan şahıs telefondayken Adwords paneline girmenizi talep edecektir.Panelden sağ üstten Müşteri paneli Kimliğini talep edecektir.Kesinlikle böyle bir şey talep ettiklerin de telefonu kapatınız hiç bir bilgi paylaşmayınız.

Adwords Müşteri Kimliğini Paylaşırsam Ne Olur ?

Bu bilgiyi paylaşmanız ardından ödeme yöntemi otomatik de seçili ise hesabınızdaki kredi kartlarından ödeme çekebilirler..

Adwords Müşteri Kimliği Numarasını Paylaştım Ne Yapmam Gerek ?

İlk olarak Panelden Tüm kartlarınızı kaldırmalısınız.Ardından Ödeme yöntemini otomatikten manuel çekiniz.Kesin çözüm olarak hesabı kapatabilirsiniz fakat bir önceki yazdığımız işlemleri yaparsanız bu nada gerek kalmayacaktır

 

Yazar: ozkula

2011 dan bu yana edindiğimiz tüm bilgileri ozkula blog üzerinde ücretsiz yayınlıyoruz.310 dan fazla özgün makale ile en güncel hosting bloglar arasında ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.